ایوی لی عضو و رییس اسبق ایپرا

[ad_1]


شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) ایوی لی عضو و رییس اسبق ایپرا، 21 اکتبر 2003 درسن 94 سالگی در سانفرانسیسکو درگذشت.


 


او اواخر دهه 1930 شرکت روابط عمومی افسانه ای خود را با کمک «تی جی.روس» در نیویورک تاسیس کرد. چند سال بعد از جنگ جهانی دوم، او شرکتی مستقل را در سانفرانسیسکو راه‌اندازی کرد که تا پایان عمرش آن را حفظ نمود.


 


 ابوی یکی از فعالان پروپا قرص مجامع سیاسی وملی بود. او موسس بسیاری از سازمان‌ها وادارات روابط عمومی مانند انجمن روابط عمومی آمریکا، دانشگاه پرینستون وچندین موسسه رفاهی در آمریکا بود.


 


وی اوایل سال 1960 به ایپرا پیوست ودر سال 1977 به عنوان رییس ایپرا انتخاب شد. در زمان ریاست وی، افراد صاحب‌نامی مانند کارول بیت من، دنیس باکل و سام بلک اعضای هیات مدیره ایپرا بودند. وی در دوران کاری خود «جایزه رییس ایپرا» را بنیان‌گذاری کرد و آن را در دوران کاری خود به بنیاد نوبل اعطا کرد.ایوی لی با آگاهی و شناخت قوی خود در زمینه روابط عمومی توانست انجمن بین‌المللی روابط عمومی را به انجمن جهانی به معنای واقعی تبدیل کند به طوری که او و اعضای هیات مدیره‌اش در اواخر دهه 1970 با تصویب وا جرای سیاست‌ها وخط مشی‌های نوین، روند عضویت افراد در ایپرا و وضعیت مالی آن انجمن را سرعت بخشیدند.وی حتی پس از اتمام دوران ریاستش در اواخر دهه 1980، همچنان به فعالیت‌های خود در جهت پیشرفت ایپرا ادامه داد و از این رو از او به عنوان نقطه عطفی در تاریخ 25 سال گذشته ایپرا یاد می‌کنند.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *