تهران، ناسالم برای گروههای حساس

[ad_1]


شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) به گفته رستگاری، باتوجه به پیش بینی‌های صورت پذیرفته انتظار می رود اندکی از میزان آلاینده‌ها کاسته شده ولی کماکان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باقی بماند.معاون پایش و کنترل اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: به دلیل بالا بودن غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون از حد مجاز، هوای تهران در امروز پنجشنبه برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.

محمد رستگاری درگفت‌و‌گو با ایسنا، درباره شرایط کیفی هوای تهران در روز پنجشنبه بیستم آذرماه گفت: با توجه به اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون فراتر از حد مجاز بوده و وضعیت کیفی هوا در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

وی ادامه داد: به افراد مبتلا به بیماریهای قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان توصیه می‌شود از فعالیت طولانی و سنگین در فضای باز خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت طولانی مدت را در فضای باز کاهش داده و از انجام فعالیتهای ورزشی صرف نظر کنند.

به گفته رستگاری، با توجه به پیش بینی‌های صورت پذیرفته انتظار می رود اندکی از میزان آلاینده‌ها کاسته شده ولی کماکان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باقی بماند.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران افزود: بر همین اساس شاخص کیفیت هوا درباره ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 150 و در شرایط ناسالم است.

وی افزود: شاخص کیفی هوا برای منوکسید کربن 54، دی اکسید نیتروژن 71 و ذرات معلق کمتراز 10 میکرون psi 65 و در شرایط سالم است. همچنین شاخص ازن و دی اکسید گوگرد نیز به ترتیب بر روی اعداد 14 و 28 و در شرایط پاک قرار دارد.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *