دنیس اچ باکل

[ad_1]


شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) دنیس اچ باکل از بزرگان روابط عمومی دنیا، اول ژانویه سال جاری میلادی در سن 85 سالگی بدرود حیات گفت. وی نیز مانند ایوی لی عضو و رییس انجمن اسبق ایپرا بود که در حوزه روابط عمومی فعالیت‌های چشمگیری داشت.


 


وی پس از اتمام دوران سربازی‌اش در جنگ جهانی دوم به شرکت «آنگلو روئیچ» ملحق شد و بعد از آن در شرکت تابعه «آنگلو روئیچ» با نام «آفریقای متحد» در سمت مدیر روابط عمومی به کار مشغول شد و با دور شدن از شهر لندن به فعالیت‌های خود در شرق و غرب آفریقا ادامه داد.دنیس با آگاهی کامل از روح استقلال‌طلبی مردم این قاره و مزایا و معایب سازمان چند ملیتی خود دست به همکاری با جنبش«آفریقایی سازی» در آن دوران زد.در طی آن دوران عملکرد وی با هدف کمک و خدمت به مردم آفریقا انجام می‌گرفت و شرکت«آفریقای متحد» و مدیران آن نقش عمده‌ای را در پیشرفت و تعلیم مردم در سراسر قاره آفریقا ایفا کردند. دنیس بعد از بازنشستگی به آموزش و تعلیم افراد علاقمند به حرفه روابط عمومی از کشورهای آفریقایی پرداخت. علاوه بر این وی فردی فعال در برخی از سازمان‌ها و موسسات خدمات رفاهی و از آن جمله فردی فعال در اعطای جایزه «دوک ادنبورگ» در انگلستان بود.دنیس باکل در همان سال 1960 همراه با ایوی لی به ایپرا پیوست و در اواخر دهه 1970 عضو هیات مدیره ایپرا شد و در طی ده سال چندین اداره برتر این انجمن را پایه‌گذاری و تاسیس کرد.


 


در سال 1987 باکل جانشین ایوی لی در ایپرا شد و به سمت رییس ایپرا رسید و همان سال به سمت رییس کمیته اجرایی کنگره جهانی این انجمن در لندن نیز نایل شد. وی نیز جایزه رییس ایپرا را به صلیب سرخ جهانی در ژنو اهدا کرد.


 


از سال 1981 تا 1983 وی به عنوان مدیر مالی و اداری ایپرا به کار مشغول بود و نقش کلیدی را در تشکیل بنیاد بین‌المللی روابط عمومی ایفا کرد. در سال 1999 دنیس به همراه «ژاک کوپ دی فراژاک» طرح جامع بین‌المللی شدن انجمن روابط عمومی آمریکا را برای پیشرفت و گسترش فعالیت‌های جهانی این انجمن برنامه‌ریزی و ارایه کردند.


 


دنیس باکل فردی خردمند، هوشیار و فرهنگی بود که فقدان وی و ایوی لی به عنوان حرفه‌ای ترین افراد در حوزه روابط عمومی بین‌المللی و به ویژه ایپرا احساس می‌شود زیرا هر دوی آن‌ها از اعضای فعال و متخصص ایپرا در طول دهه‌های 70، 80 و 90 میلادی در این انجمن بودند.

 


 


 


 


 


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *