مشارکت‌ها در امر آموزش: بررسی کار کمیسیون آموزش روابط عمومی

[ad_1]


4 Ways to Go Beyond the Press Release in a Post Panda World image panda bear 1113tm pic 106 300x199شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) از سال 1975، کمیسیون آموزش روابط عمومی (CPRE) در خطّ مقدّم آموزش روابط عمومی از طریق انتشار توصیه‌های مبتنی بر پژوهش بوده که هیأت مستقلّ مربّیان و مدّرسان و شاغلان روابط عمومی شناسایی کرده‌اند. امروز، کمیسیون مزبور متشکّل از 65 دانشگاهی و متخصّص از دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و انجمن‌ها است.گزارش‌های گذشتۀ کمیسیون، به عنوان منبع پیشرو، نگاهی دقیق بر آموزش روابط عمومی به دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را تأمین کرده است. گزارش سال 2012 (http://www.commpred.org/educatingforcomplexity/index.php) آموزش روابط عمومی در سطح کارشناسی ارشد نقش رهبری در تأمین معیارهایی جهت تعداد بیشتری از برنامه‌های آموزش روابط عمومی در سطح جهان به عهده گرفت، که بسیاری از آنها در ده سال گذشته آغاز شدند. گزارش (http://www.commpred.org/theprofessionalbond/index.php) سال 2006 آموزش در سطح کارشناسی هنوز در کمک به تثبیت موازین تأسیس بیش از 340 بخش انجمن دانشجویی روابط عمومی آمریکا (PRSSA) مورد استفاده است.

در سپتامبر 2016، دست به نظرخواهی برای دانشگاهیان و نیز متخصّصان خواهیم زد که بر این گزارش تأثیر خواهد گذاشت. با تلاش جهانی، کمیسیون، در مقام رهبر در آموزش روابط عمومی، با کمک به دانشگاه‌ها و مدارس عالی در سراسر جهان برای آماده سادن دانشجویان برای کسب مشاغلی در روابط عمومی به خدمات خود ادامه خواهد داد.


 


زمینۀ روابط عمومی در ده سال گذشته تحوّل و تکامل زیادی یافته، بنابراین توصیه‌های روزآمد کاملاً مورد نیاز است. مثلاً، در گزارش 2006 آمده است که تعداد دوره‌های آموزشی آنلاین برای روابط عمومی چندان زیاد نیست و دورۀ کامل آموزشی آنلاین در سطح کارشناسی وجود ندارد، امّا امروز می‌دانیم که اکثر دانشگاه‌ها دارای چندین دورۀ آنلاین روابط عمومی هستند و بسیاری رشتۀ کامل آنلاین دارند.


 


در حالی که انتظار داریم دروس اصلی که آموزش داده می‌شود به همین حالت باقی بماند، محتمل است که شاهد قدری تغییرات در مهارت‌هایی که دانشجویان باید کسب کنند و خصوصیاتی باشیم که برای مشاغل بعد از فارغ‌التّحصیلی مورد نیاز است. لحظۀ هیجان‌انگیزی در روابط عمومی است، و کمیسیون آموزش روابط عمومی منبع و منشأ عظیمی برای کمک به مربّیان و مدرّسان است که همگام با حرفه پیش بروند.

دکتر مارسیا دابلیو دیستاسو مدیر انستیتو مرکز پژوهش رسانه‌های اجتماعی روابط عمومی و استادیار در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا است.

 


منبع مرجع: شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)


 


 


 


 


 


 


 


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *